Nakupte nad 900 Kč a získejte DOPRAVU ZDARMA!
s moringovým olejem!
 

Balzám na rty s moringovým olejem, 15 ml

 

Novinka! Balzám na rty nově s našim vlastním moringovým olejem, za studena lisovaným, pro Vaše zdravé a přirozeně jemné rty.

Dostupnost Skladem (24 ks)
110 Kč
   
Kategorie Přírodní domácí kosmetika z Moringy
Záruka 2 roky
 

Balzám na rty nově obsahuje náš vlastní moringový olej, za studena lisovaný, z moringových semen. Látky v balzámu obsažené působí jako antioxidanty, které chrání před volnými radikály a udržují Vaše rty zdravé, svěží a přirozeně jemné. Unikátní vlastnosti moringového oleje jsou podpořeny obsahem alantoinu, vitamínů: A, D, E, F, antioxidantů, fytosterolů a nenasycených mastných kyselin. Ideální je na preventivní mazání rtů, na opary, popraskané a poškozené rty. 

Obsah balení

Moringový balzám na rty s moringovým olejem

Složení: BIO nerafinované bambucké máslo, lékařská vazelína bílá, nerafinovaný kokosový tuk, včelí vosk, kosmetický glycerin, esenciální olej mandarinka, grep, moringový olej mojeMORINGA, konopný olej, směs bylin (měsíček lékařský, moringové listy), tea tree olej.

Objem balení: 15 ml

Výrobce a výhradní distributor: Ing. Jaromír Novák, Veveří 25, 602 00 Brno.

Vyrobeno v ČR, země původu moringového oleje: Etiopie

Moringový olej

Moringový olej je ve světě kosmetiky všemi veleben, neboť obsahuje více "anti-aging" látek, něž jakýkoliv jiný přírodní produkt na světě. Poskytuje široké spektrum vitamínů, minerálů, antioxidantů a aminokyselin. Svoje blahodárné účinky na kůži a vlasy nyní náš vlastní moringový olej lidovaný za studena propůjčuje také našim kosmetickým přípravkům.

Naše filozofie a výroba

Výrobky firmy mojeMORINGA zachovávají v maximální míře účinné látky ze vstupních surovin. Používáme minimální tepelnou úpravu a systém filtrace. Základem našich mastí je rostliný tuk, bambucké máslo. Jde o rostlinný tuk, takže oproti sádlu oceníte příjemnou vůni a mnohem pomalejší proces žluknutí, který je u každého přírodního tuku nevyhnutelný. Zeptejte se sami sebe, zda budete mít raději na kůži tuk z palmových semen plný vitamínů, nebo vyškvařený tuk z těla zvířat. V našich mastích a krémech se používá v omezené míře i lékařská vazelína. Ta sice není přírodní, ale disponuje jednou lékařskou výhodou, jen pomalu se vstřebává do kůže a vytváří v místě aplikace olejový film, který zde funguje podobně jako obvaz. Naproti tomu bambucké máslo, které taje již při teplotě těla, překvapí svou výbornou vstřebatelností. Olejový film se během krátké doby plně vstřebá. Účinné látky v něm obsažené tak prostupují i do hlubších vrstev kůže. Spojením obou těchto látek a dalších přísad dostaneme maximálního užitného efektu. Do mastí nepřidáváme žádné zbytečné chemické látky, emulgátory a stabilizátory.

Domácí přírodní kosmetika vs. průmyslově vyráběné krémy

Komerčně dostupné krémy, vyráběné ve velkém obsahují v drtivé většině celý koktejl chemických látek známá většinou jako „éčka“. Jedná se nejčastěji o parabeny, ftaláty, různé stabilizátory, emulgátory, UV filtry, stearany, minerální barviva, syntetická aromata. Evropský seznam obchodovaných chemických látek (EINECS) registruje více než 10 000 chemických látek, které jsou aplikovány velkými kosmetickými společnostmi. Tyto látky mohou být příčinou karcinogenity, ovlivňování hormonálního systému nebo poškozování ledvin, jater a podobně. Naše kůže funguje jako brána do našeho těla a má absorpční schopnosti. Přes vlasy, kůži (zejména poškozenou), se děje vstřebávání látek do krevního oběhu a odtud do celého těla. Část látek vyloučíme a další část zůstává v těle a může zatěžovat orgány nebo způsobovat problémy.

Například se odhaduje, že žena, která už jen pravidelně používá rtěnku, spolkne více než kilogram chemických látek v průběhu svého života. (odkaz na zdroj)

Proto je třeba dávat velký pozor na to, jakou kosmetiku používáme. Výrobci velmi rádi označují svoje kosmetické produkty jako BIO. Tato zažitá představa je mylná, protože BIO lze používat pouze ve spojení s pěstebními postupy surovin. Například že rostlina nebyla GMO a nebyla ošetřena pesticidy. BIO tedy mohou být pouze některé ingredience ve výrobku.

PŘEČTĚTE SI VÍCE O STROMU MORINGA...

button_vice-informaci-o-morinze-zde

Hmotnost 0.1 kg
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.