Nakupte nad 900 Kč a získejte DOPRAVU ZDARMA!
  • 1 z 3
 

Semena stromu Moringa oleifera – 10 kusů

 

Semena stromu Moringa oleifera z panensky čísté přírody jižní Etiopie vhodné k pěstování v domácích podmínkách. Semena vykazují vysokou klíčivost.

Dostupnost Skladem (25 ks)
150 Kč
   
Kategorie Semena
Záruka 2 roky
 

Ze semen stromu Moringa oleifera si můžete vypěstovat vlastní strom Moringa. Semena je možné zasadit do půdy určené pro pokojové rostliny. Semena před zasazením vyloupejte z přirozeného (měkkého) obalu. Stromu Moringa se v našich podmínkách dobře daří, ale jen v pokojových teplotách (ne nižších než cca 5 C). Proto doporučujeme strom pěstovat ve skleníku či doma.

 

Obsah balení

  • 10 ks semen stromu Moringa oleifera + dáreček.
  • Hmotnost: cca 5,0 g
  • Výrobce a výhradní distributor: Ing. Jaromír Novák, Veveří 25, 602 00 Brno.
  • Země původu: Etiopie

RADY K PĚSTOVÁNÍ STROMU MORINGA

Co se výsadby moringy týče, můžete ji provést ideálně na jaře, kdy přibývá přirozeného světla. Ideální substrát je lehčí propustná půda. Pokud budete pracovat v předpřipravenými substráty, tak smíchejte například substrát pro sukulenty se substrátem pro pokojové rostliny v poměru 1:1. Pokud budete substrát připravovat z vlastních zdrojů, tak máte alespoň představu, jaké by měl mít parametry. Semena nedávejde do substrátu hlouběji než 1-2 cm a udržujte ho v náležité vlhkosti.

Moringa je rostlina citlivá na chlad a na mráz. V letním období ji můžete pěstovat na zahradě, na zimu je nutné mít pro ni zázemí ve vytápěném skleníku, v zimní zahradě nebo v domácnosti.

Dotaz na opadávání moringových listů:
Děkujeme za informace i dotaz. Příčin žloutnutí listů by mohlo být několik. Nejčastěji je to průvan/snížené teploty. Dále to může být příliš častá zálivka (moringa žloutne, když častěji "stojí ve vodě"). Další možnost je vyčerpání živin z malých květináčů, což lze napravit přesazením či dohnojením. Poslední možnost, se kterou jsme se setkali je napadení roztoči, které se projeví tečkovanými listy, žloutnutím a opadáváním.

Moringa oleifera

Země původu a Fair trade

Semena stromu moringa sami dovážíme pod značkou mojeMORINGA z jižní Etiopie. Kupujeme je za férové ceny od svépomocné kooperativy sedmnácti žen, které moringu pěstují, sklízí a suší ve venkovské oblasti kolem Arba Minch. Koupí naší moringy tyto ženy podpoříte.

Strom moringa

Moringa byla známá svými léčivými účinky už před tisíci lety. Drsné podmínky jako nadmořská výška a extrémní sucho donutily moringu zadržovat v sobě co možná nejvíce živin, aby v náročném prostředí mohla vůbec přežít. Díky tomu v listu stromu moringa nalézáme skutečně mimořádné nutriční hodnoty. Mají vysoký obsah antioxidantů, vitamínů, minerálů a aminokyselin. Konzumace moringy podporuje přirozenou imunitu, posiluje fyzickou kondici, působí příznivě na krevní tlak i na zažívání a metabolismus, zlepšuje paměť, zpomaluje proces stárnutí buněk, chrání před srdečními příhodami a zvyšuje plodnost. Více o morinze...

 

Hmotnost 0.005 kg
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.