Měníme svět k lepšímu

20.06.2019

Pomáháme měnit svět k lepšímu! Náš projekt mojeMORINGA získal unikátní ocenění za naplňování Cílů udržitelného rozvoje (SDGs)! Je to hlavně díky Vám, našim zákazníkům, kteří nákupem u nás přispíváte k lepšímu živobytí našich etiopských přátel a kolegů! O předání cen jsme Vás již informovali přes sociální sítě, ale dovolíme si ještě jednou shrnout děj těchto jiskřivých událostí v následujících řádcích.

Cíle udržitelného rozvoje 2019
Cíle udržitelného rozvoje 2019

JAK SE TO STALO

Mé milé kolegyně Andrea s Markétou někdy v únoru tohoto roku našly výzvu k účasti v prestižní soutěži o ceny SDGs, které mají tento cíl: "Oceňujeme projekty, které přispívají k naplňování Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) a mění Česko a svět k lepšímu."

Věříme si, že náš projekt mojeMORINGA je skutečně prospěšný všem. Farmářům a jejich rodinám zlepšuje odbyt a tím životní možnosti, rozvíjí v Etiopii technologie, v České republice podporuje zdraví, nám dává dobrý pocit a vytváří komunitu lidí, kteří pochopili, že Země je jen jedna.

Kolegyně ze začátku navrhovaly mou účast v kategorii Mladý lídr. S blížícími se narozeninami jsem jim na tento žertík neskočil. Přihlášku jsme raději podali do zbývajících kategorií.

CÍLE UDRŽITELNÉHO ROZVOJE

Cíle udržitelného rozvoje, anglicky SDGs (Sustainable Development Goals) jsou společným plánem pro lepší svět, ke kterému se zavázaly všechny členské státy OSN včetně Česka.

"17 Cílů udržitelného rozvoje definuje svět v roce 2030 a konkrétní kroky, jak bojovat s ekonomickými, environmentálními a sociálními problémy, se kterými se právě potýká."

"Do roku 2030 tak nejen státy, ale i byznys, neziskové organizace či jednotlivci společně pracují na snížení chudoby, nerovností, zlepšení přístupu ke vzdělávání a technologiím a na ochraně planety před změnou klimatu. Vytvoření lepšího světa pro nás pro všechny."

Že se jedná o záslužný a prestižní projekt dokládá i řada slavných osobností, které projekt i soutěž podporují.

POZVÁNÍ NA GALAVEČER

Po odeslání přihlášky jsme sledovali vývoj soutěže a byli jsme zvědaví, které projekty vyhrají. Když jsme dostali pozvání na vyhlášení cen, které se konalo na slavnostním galavečeru v Černínském paláci v Praze na Ministerstvu zahraničních věcí, byli jsme šťastní a už tímto jsme byli velice poctěni. Chtěli jsme se galavečera zúčastnit všichni, ale jelikož byla účast omezena na pouhé dva zástupce projektu, padl tento zodpovědný úkol na mě s Petrem, jelikož jsme zakladatelé projektu.

ZÍSKÁNÍ OCENĚNÍ

Z Brna jsme vyjížděli v očekávání příjemného večera v gala... Co bude dál jsme netušili. Náš plán byl alespoň informovat vás o těchto cenách a o tom, že náš projekt z etiopského venkova, který skutečně děláme v maximálním režimu férového podnikání, byl oceněn pozváním na galavečer v noblesním prostředí Černínského paláce. A tak jsme pro vás pořizovali selfies a fotky z celého běhu událostí. Celá cesta byla cíl.