Nakupte nad 900 Kč a získejte DOPRAVU ZDARMA!

O morinze

Moringa je královnou mezi superpotravinami

List stromu moringa (Moringa oleifera) je mimořádně nutričně hodnotný rostlinný produkt. Jako doplněk stravy se užívá v tabletách nebo ve formě prášku jako přísada do teplých i studených nápojů, polévek, omáček a pečiva, lze jej využít k přípravě čaje, pesta či ovocných koktejlů smoothies. Na těchto stránkách internetového obchodu mojeMoringa si můžete objednat a vyzkoušet fair trade moringu a jedinečné produkty námi vyvinuté a vyrobené v České republice.

Moringa byla známá svými léčivými účinky již před tisíci lety. Drsné podmínky jako nadmořská výška a extrémní sucho donutily moringu zadržovat v sobě co možná nejvíce živin, aby v náročném prostředí mohla vůbec přežít. Díky tomu v listech stromu moringa nalézáme obsah látek skutečně mimořádné nutriční hodnoty. Listy mají vysoký obsah antioxidantů, vitamínů, minerálů a aminokyselin. Konzumace moringy podporuje přirozenou imunitu, posiluje fyzickou kondici, působí příznivě na krevní tlak i na zažívání a metabolismus, zlepšuje paměť, zpomaluje proces stárnutí buněk, chrání před srdečními příhodami a zvyšuje plodnost.

Pro koho je moringa vhodná?

Moringa je prospěšná všem. Zvlášť vhodná je pro osoby s duševně či fyzicky náročným povoláním, vegetariány, vegany, seniory, taktéž je vhodná pro cukrovkáře i celiaky.

SUŠENÉ MORINGOVÉ LISTY OBSAHUJÍ

 • 25 x více železa než špenát
 • 10 x více vitamínu A než mrkev
 • 17 x více vápníku než mléko
 • 15 x více draslíku než banán
 • 4 x více proteinů než vejce
 • 4x více vlákniny než ovesné vločky

MORINGA A JEJÍ ÚČINKY

Moringa se vyznačuje vysokým obsahem vitamínů, minerálů a antioxidantů, které významně přispívají lidskému organizmu. Námi doporučovaná denní dávka moringy obsahuje významné množství následujících látek (dle legislativy alespoň 15% z DDD), u nichž uvádíme zdravotní tvrzení, která jsou v souladu s nařízením (ES) č. 1924/2006:

THIAMIN (VITAMÍN B1)

 • přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
 • přispívá k normální činnosti nervové soustavy
 • přispívá k normální činnosti srdce

VITAMÍN E

 • přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem

VITAMÍN A

 • přispívá k udržení normálního stavu pokožky
 • přispívá k udržení normálního stavu zraku
 • přispívá k normální funkci imunitního systému

RIBOFLAVIN (VITAMÍN B2)

 • přispívá k udržení normálního stavu sliznic
 • přispívá k udržení normálních červených krvinek
 • přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání

FOLÁT (KYSELINA LISTOVÁ, B9)

 • přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství
 • přispívá k normální syntéze aminokyselin
 • přispívá k normální krvetvorbě
 • podílí se na procesu dělení buněk

ŽELEZO

 • přispívá k normální tvorbě červených krvinek a hemoglobinu
 • přispívá k normálnímu přenosu kyslíku v těle

VÁPNÍK

 • přispívá k normální srážlivosti krve
 • přispívá k normální činnosti svalů
 • přispívá k normální funkci nervových přenosů
 • přispívá k normální funkci trávicích enzymů
 • je potřebný pro udržení normálního stavu kostí
 • potřebný pro udržení normálního stavu zubů

Dávkování moringy

Moringa slouží také jako potravina a denní dávky není třeba nějak striktně omezovat. Doporučujeme užívání minimálně 3 lžiček moringového prášku denně (jedna lžička je cca 2,5 g). Rozmíchejte si prášek ve vašem oblíbeném nápoji (ovocný koktejl, nebo smoothie) nebo si moringu vmíchejte do salátu a polévek. Pro inspiraci pro Vás připravujeme zajímavé recepty.

MORINGA V TĚHOTENSTVÍ

Státní zdravotní ústav ČR uvádí, že u běžné evropské populace není zdokumentováno užití listů Moringa oleifera jako běžné složky potravy a rovněž chybí informace o bezpečnosti pro děti a těhotné a kojící ženy. Nicméně většina nám známých studií moringu těhotným ženám doporučuje kvůli jejímu obsahu minerálů a rostlinných proteinů (viz. například Studie americké rozvojové organizace US AID). Z našich vlastních zkušeností z afrických a asijských zemí víme, že je moringa konzumována v několikanásobně větším množství, než je námi doporučená denní dávka. Navíc moringu propagují a doporučují místní i zahraniční zdravotnické organizace pro její pozitivní vliv na laktaci a zdravý vývoj lidského organizmu.

Tyto průzkumy jsou většinou dělány v chudých rozvojových zemích, kde obyvatelé nemají dostatek jiných zdrojů minerálů a vitamínů a proto se zde moringa vždy doporučuje. Vzhledem k vysokému obsahu vitamínu A by se to ovšem s dávkami moringy v těhotenství nemělo přehánět, protože nadbytek vitamínu A není pro vývin plodu prospěšný. V případě tablet však při dodržení doporučeného dávkování limity vitamínu A rozhodně nepřekročíte.

Velmi vhodná a doporučovaná je moringa pro kojící matky, tvorbu mléka stimuluje a díky minerálům zkvalitňuje jeho složení.

Moringa versus ostatní superpotraviny

Jak si stojí moringa v porovnání s ostatními superpotravinami? Skvěle.

Ve srovnání se spirulinou, chlorellou a zeleným ječmenem obsahuje moringa výrazně více živin, s téměř dvojnásobným počtem důležitých vitamínů a minerálů než spirulina. Moringa se považuje za živinami nejbohatší rostlinu na světě.

Porovnání moringy s ostatními superpotravinami

mojemoringa-vitaminy

Porovnání moringy s ostatními superpotravinami

Proč moringa z Etiopie?

Etiopská moringa je mimořádná potravina patřící svými nutričními a léčivými vlastnostmi na špici mezi superpotravinami z celého světa. Naše moringové listy vyrůstají v panensky čisté přírodě jižní Etiopie. Jsou drceny ručně, takže nepřicházejí o svou výživovou hodnotu, na rozdíl od moringy zpracovávané strojově a tím při vyšších teplotách. Nabízíme vám opravdu vysokou kvalitu. 

Proč mojeMORINGA

Moringa se stále častěji objevuje na českém trhu díky jejím mimořádným vlastnostem – nicméně ne všechny moringy jsou si rovny. Značku mojeMORINGA jsme vytvořili z nadšení ze zdravé africké superpotraviny a fair trade podnikání. Pracujeme přímo se svépomocnou kooperativou sedmnácti žen a drobnými farmáři ve venkovských oblastech kolem Arba Minch v jižní Etiopii, abychom vyráběli vysoce kvalitní superpotravinu a zajistili udržitelné živobytí farmářům. Komunitám také pomáháme zlepšováním zpracovatelských procesů pro zajištění maximální kvality moringy. Naše moringové listy jsou šetrně sušeny ve stínu dobře větraných sušáren a do 48 hodin drceny a baleny ručně, takže nepřicházejí o svou výživovou hodnotu, na rozdíl od moringy sušené na přímém slunci a zpracovávané strojově a tím při vyšších teplotách. To jsou důvody, proč je prášek mojeMORINGA nejzelenější ze všech.

Zde v České republice vyrábíme moringové produkty, kterými Vám chceme moringu maximálně zpřístupnit jak pro konzumaci formou tablet či čajů, tak i k aplikaci na kůži formou mastí, balzámů na rty a krémů.

Testovali jsme moringu od mnoha dodavatelů z Asie i Afriky, ale jen velmi málo z nich by prošlo naší přísnou kontrolou kvality. Moringa je často nesprávně pěstována na velkých plantážích s využitím hnojiv, je omývána nečistou vodou, která může obsahovat bakterie a jiné mikroby, je sušena na přímém slunci, čímž je silně degradována a je připravena o většinu vitamínů a nutrientů. Je důležité využívat kontrolované a na kvalitu zaměřené ekologické provozy, aby byl prášek bez jakýchkoliv škodlivých látek.

Prášek i tablety mojeMORINGA jsou kontrolovány a certifikovány Státním Zdravotním Ústavem v Praze. Všechny naše produkty jsou vyráběny ze 100% přírodních a čistých moringových listů a každá dávka prošla podrobnou mikrobiální analýzou, kterou zaručujeme nejvyšší možnou kvalitu.

FAIR TRADE

Drcené listy stromu moringa sami dovážíme z jižní Etiopie. Kupujeme je za férové ceny od svépomocné kooperativy sedmnácti žen, které moringu pěstují, sklízí a suší ve venkovské oblasti kolem Arba Minch. Koupí naší moringy podpoříte mnohem víc než jen své zdraví.

Naše moringové produkty k zakoupení zde...

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.