Nakupte nad 900 Kč a získejte DOPRAVU ZDARMA!

Vše o Morinze

moringa oleiferaMoringa oleifera je pozvažována za nejbohatší rostlinu na světě, rozhodně co se množství živin týče. Moringa je stále zelený tropický a subtropický strom. Její léčivé účinky jsou známy od pradávna.

Sušené a drcené listy Moringy jsou kompletní potravinou. Obsahují výrazně více živin a téměř dvojnásobný počet důležitých vitamínů a minerálů než u nás známe zelené superpotraviny spirulina, chlorella a zelený ječmen.

V ORAC testu Moringa svými antioxidačními schopnostmi s přehledem převyšuje tradiční antioxidanty zelený čaj, kurkumu, goji i zázračnou matcha.

Tato tvrzení jsou podpořena vědeckým výzkumem a odbornými články v prestižních časopisech. Chcete-li fakta, přeskočte dolů na podrobnosti. Přesvědčíme Vás, že naše Moringa není jen další ze „superpotravin.“

Naše moringa, kterou sami pomáháme pěstovat v Etiopii, je:

 • zpracovaná v nejvyšší kvalitě a pod naším dohledem
 • s příběhem - naše Moringa v Etiopii skutečně pomáhá
 • v gramáži s nejvýhodnější cenou
 • 100% fair trade a GMO free
Vyzkoušejte naše moringové doplňky stravy a přírodní kosmetiku...
K prožitku už chybí jen krůček... 

Účinky moringy na Váš organismus

Nechtěli jsme Vás hned na začátek odradit odbornými podrobnostmi. Pokud ale o ně máte zájem, čtěte dále, rádi Vám vše vysvětlíme. Od toho je tato stránka. Anebo si hned stáhněte náš speciálně připravený leták s přehledem účinků Moringy. Uváděné účinky jsou v souladu s nařízením (ES) č. 1924/2006. 
 

THIAMIN (VITAMÍN B1)

 • přispívá k normálnímu energetickému metabolizmu
 • přispívá k normální činnosti nervové soustavy
 • přispívá k normální činnosti srdce

VITAMÍN E

 • přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem

VITAMÍN A

 • přispívá k udržení normálního stavu pokožky
 • přispívá k udržení normálního stavu zraku
 • přispívá k normální funkci imunitního systému

RIBOFLAVIN (VITAMÍN B2)

 • přispívá k udržení normálního stavu sliznic
 • přispívá k udržení normálních červených krvinek
 • přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání

FOLÁT (KYSELINA LISTOVÁ, B9)

 • přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství
 • přispívá k normální syntéze aminokyselin
 • přispívá k normální krvetvorbě
 • podílí se na procesu dělení buněk

ŽELEZO

 • přispívá k normální tvorbě červených krvinek a hemoglobinu
 • přispívá k normálnímu přenosu kyslíku v těle

VÁPNÍK

 • přispívá k normální srážlivosti krve
 • přispívá k normální činnosti svalů
 • přispívá k normální funkci nervových přenosů
 • přispívá k normální funkci trávicích enzymů
 • je potřebný pro udržení normálního stavu kostí
 • potřebný pro udržení normálního stavu zubů
Moringa je především vynikajícím zdrojem bílkovin, vitaminu A, C, draslíku a vápníku a řadou isothiokyanátů, flavonoidů a fenolových kyselin a je účinná v boji proti volným radikálům. Námi doporučovaná denní dávka 3 lžičky moringy obsahuje významné množství těchto látek, dle legislativy alespoň 15% z Doporučené Denní Dávky.
 

SUŠENÉ MORINGOVÉ LISTY OBSAHUJÍ

 • 25% bílkovin včetně všech 9 esenciálních aminokyselin
 • 31% vlákniny
 • Vitamíny A, vitamín E, Thiamin, Riboflavin a kyselinu listovou (Folát)
 • Vápník, hořčík, železo a draslík
 • 46 antioxidantů

To vše v množství a koncentraci převyšující ostatní superpotraviny, například spirulinu, chlorellu a zelený ječmen.

Složení moringy

Moringa je prospěšná všem

V Etiopii nepotřebují vědět, jestli se Morinze říká „superpotravina“. Etiopané jednoduše znají její účinky proti únavě, na imunitu, svalstvo a kosterní systém a bohatě ji používají při nedostatku kvalitní obživy a pro doplnění živin. Stejně jako slouží Etiopanům v jejich přirozeném prostředí, bude sloužit i Vám. Obzvláště vhodná je pro duševně či fyzicky náročná povolání, nebo pokud jste vegetarián, vegan, senior, cukrovkář, celiak, … Vynikající je pro kojící matky. Díky svým přirozeným vlastnostem Vám naše Moringa doplní množství důležitých vitamínů a minerálů, jejichž bohatou koncentraci zajišťuje čistá příroda Etiopie.
Víme, že Vám na kvalitě a zdraví záleží, proto jste přece tady…

 Moringa prospěšná všem

správné dávkování moringy

Moringa slouží jako potravina a v dávkování se není potřeba zvláště omezovat. Již tři malé lžičky denně (po 2,5 mg) jsou ale dostačujícím množstvím vitamínů, minerálů a antioxidantů pro Váš organismus. Moringu můžete bez omezení využít jako přísadu do polévek, salátů, koktejlů, smoothies, …a třeba i bábovky. Jistě najdete inspiraci v našich oblíbených receptech. Fantazie nás ještě nezklamala.

Rostlinný hormon zeatin obsažený v Morinze v kombinaci s koktejlem vitamínů oddaluje stárnutí buněk a je tak přirozeným a přírodním anti-ageing sérem pro Vaši pokožku. Z Moringy proto vyrábíme i přírodní kosmetiku – mýdla, masti, pomády na rty, balzámy. Testování na lidech se nebojíme – naše Moringa kosmetika je bez chemie! 

Proč jste správně právě u nás?

moringa-6Je to jednoduché. Ctíme normální lidské hodnoty. Nejsme obchodníci s deštěm. Našim zázemím je akademická odbornost a zkušenosti z rozvojových projektů. Naši Moringu pěstují v BIO režimu a tradičními metodami zpracovávají farmáři v přenádherné přírodě kolem Arba Minch v jižní Etiopii. Za nimi také sami pravidelně jezdíme, kontrolujeme, školíme a budujeme odpovídající zázemí pro jejich práci. Dbáme na zodpovědné zemědělství a přísně trváme na fair trade principech. To je smysl naší práce a na ten jsme hrdí. 

Naše Moringa pomáhá nejen Vám ke zdraví a ke kráse, ale je férovým živobytím pro mnoho etiopských rodin.  

K prožitku už chybí jen krůček... 
button_k-nakupu-zde

Prohlédněte si naši výrobu

Správné procesy zpracování moringyListy Moringy šetrně sušíme ve stínu dobře větraných sušáren, nikoli na přímém slunci, a do 48 hodin se prášek ručně drtí a balí. Nepoužíváme strojové zpracování při vyšší teplotě. Proto u nás máte jistotu, že šetrným ručním zpracováním Moringa nepřichází o výživovou hodnotu a zůstává nádherně zelená.

 

Prášek Moringy kupujeme za reálné a spravedlivé ceny od svépomocné kooperativy sedmnácti žen, které Moringu pěstují, sklízí, suší a drtí ve venkovské oblasti kolem města Arba Minch v jižní Etiopii. Odtud jej sami dovážíme. Produkty z Moringy sami vymýšlíme, vyvíjíme a vyrábíme v České republice pod přísnou kontrolou kvality a nezávadnosti, garantovanou Státním zdravotním ústavem v Praze. Naše Moringa je bez bakterií, mikrobů a škodlivých látek. V nejvyšší možné kvalitě nabízíme naše produkty i Vám.

Moringa je superANTIoxidantem

V ORAC testu, který měří antioxidační schopnosti jídel a výživových doplňků, poráží i ostatní známé velmi silné antioxidanty (Matcha, zelený čaj a jiné). ORAC test se provádí jako srovnání kapacity absorbance kyslíkových radikálů ve srovnání se standardem Trolox. Trolox je chemická látka, která je ve vodě rozpustným analogem vitaminu E. Antioxidační kapacita moringy je například ve srovnání se zeleným čajem více než stonásobná.

moringa-5

Moringa v těhotenství

Státní zdravotní ústav ČR uvádí, že u běžné evropské populace není zdokumentováno užití listů Moringa oleifera jako běžné složky potravy a rovněž chybí informace o bezpečnosti pro děti a těhotné a kojící ženy. Nicméně většina nám známých studií moringu těhotným ženám doporučuje kvůli jejímu obsahu minerálů a rostlinných proteinů (viz. například Studie americké rozvojové organizace US AID). Z našich vlastních zkušeností z afrických a asijských zemí víme, že je moringa konzumována v několikanásobně větším množství, než je námi doporučená denní dávka. Navíc moringu propagují a doporučují místní i zahraniční zdravotnické organizace pro její pozitivní vliv na laktaci a zdravý vývoj lidského organizmu.

Tyto průzkumy jsou většinou dělány v chudých rozvojových zemích, kde obyvatelé nemají dostatek jiných zdrojů minerálů a vitamínů a proto se zde moringa vždy doporučuje. Vzhledem k vysokému obsahu vitamínu A by se to ovšem s dávkami moringy v těhotenství nemělo přehánět, protože nadbytek vitamínu A není pro vývin plodu prospěšný. V případě tablet však při dodržení doporučeného dávkování limity vitamínu A rozhodně nepřekročíte.

Velmi vhodná a doporučovaná je moringa pro kojící matky, tvorbu mléka stimuluje a díky minerálům zkvalitňuje jeho složení.

Moringa versus ostatní superpotraviny

mojemoringa-vitaminyJak si stojí moringa v porovnání s ostatními superpotravinami? Skvěle.

Ve srovnání se spirulinou, chlorellou a zeleným ječmenem obsahuje moringa výrazně více živin, s téměř dvojnásobným počtem důležitých vitamínů a minerálů než spirulina. Moringa se považuje za živinami nejbohatší rostlinu na světě.

Porovnání moringy s ostatními superpotravinami:


Za rešerši informací děkujeme Bc. Lucii Hellebrandové z Mendelovy univerzity v Brně, která ve spolupráci s námi zpracovala a úspěšně obhájila velice zajímavou bakalářskou práci s názvem: Potraviny nového typu tzv. superpotraviny.

Další doporučené čtení:

Anwar F, Latif S, Ashraf M, Gilani AH. Moringa oleifera: a food plant with multiple medicinal uses. Phytother Res. 2007 Jan;21(1):17-25. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/pdf/10.1002/ptr.2023

Vyzkoušejte naše moringové doplňky stravy a přírodní kosmetiku...