Blog

O morinze a našem etiopském příběhu.

Máme video

17.03.2020

Podívejte se prosím na video o našem etiopském projektu mojeMORINGA. Natočila ho s námi kamarádka kameramanka Anna Babjaková. Představíme vám ve videu prostředí Etiopie, kde pěstování a zpracování moringy podporujeme už od roku 2015. Budeme rádi za vaší zpětnou vazbu.

O nás

21.02.2020

Naše pracovní aktivity nás s Petrem zavedly mezi konzumenty, pěstitele a propagátory moringy olejodárné v Etiopii. Nadchla nás jak moringa, tak svépomocný spolek žen, které moringu začaly pěstovat a prodávat, aby lépe uživily sebe a své početné rodiny.

mojeMORINGA je stále váš oblíbený fair tradový projekt, o kterém se budete dozvídat na tomto blogu.

Moringa je především vynikajícím zdrojem bílkovin, vitaminu A, C, draslíku a vápníku s řadou isothiokyanátů, flavonoidů a fenolových kyselin a je účinná v boji proti volným radikálům.

Pomáháme měnit svět k lepšímu! NÁŠ PROJEKT MOJEMORINGA ZÍSKAL UNIKÁTNÍ OCENĚNÍ ZA NAPLŇOVÁNÍ CÍLŮ UDRŽITELNÉHO ROZVOJE OSN (SDGS)!!! Je to hlavně díky vám, našim zákazníkům, kteří nákupem u nás přispíváte k lepšímu živobytí našich etiopských přátel a kolegů! O předání cen jsem vás již informoval přes sociální sítě, ale dovolím si ještě jednou...

V ORAC testu, který měří antioxidační schopnosti jídel a výživových doplňků, poráží moringa ostatní známé velmi silné antioxidanty (Matcha, zelený čaj a jiné). ORAC test se provádí jako srovnání kapacity absorbance kyslíkových radikálů ve srovnání se standardem Trolox. Trolox je chemická látka, která je ve vodě rozpustným analogem vitaminu E.

Státní zdravotní ústav ČR uvádí, že u běžné evropské populace není zdokumentováno užití listů Moringa oleifera jako běžné složky potravy a rovněž chybí informace o bezpečnosti pro děti a těhotné a kojící ženy. Nicméně většina nám známých studií moringu těhotným ženám doporučuje kvůli jejímu obsahu minerálů a rostlinných proteinů (viz. například...

V Etiopii nepotřebují vědět, jestli se Morinze říká "superpotravina". Etiopané jednoduše znají její účinky proti únavě, na imunitu, svalstvo a kosterní systém a bohatě ji používají při nedostatku kvalitní obživy a pro doplnění živin.

Moringa slouží jako potravina a v dávkování se není potřeba zvláště omezovat. Již tři malé lžičky denně (po 2,5 g) jsou ale dostačujícím množstvím vitamínů, minerálů a antioxidantů pro Váš organismus.

Je to jednoduché. Ctíme normální lidské hodnoty. Nejsme obchodníci s deštěm. Našim zázemím je akademická odbornost a zkušenosti z rozvojových projektů. Naši Moringu pěstují v BIO režimu a tradičními metodami zpracovávají farmáři v přenádherné přírodě kolem Arba Minch v jižní Etiopii. Za nimi také sami pravidelně jezdíme, kontrolujeme, školíme a...

Sledujte nás na sociálních sítích. Chystáme pro vás akce a novinky.