Moringa tým, naše hodnoty a vize

18.04.2019

Naše pracovní aktivity nás zavedly mezi konzumenty, pěstitele a propagátory moringy olejodárné v Etiopii. Nadchla nás jak moringa, tak svépomocný spolek žen, který moringu začal pěstovat a prodávat, aby lépe uživil sebe a své početné rodiny.

Díky společnému nadšení z této africké suprepotraviny se nám podařilo v roce 2015 založit značku mojeMORINGA, nyní už nově TIBIBIRI (článek o vztahu mezi mojeMORINGA a TIBIBIRI si přečtěte ZDE), mající za cíl fair-trade spoluprací podpořit úsilí těchto sedmnácti žen, které moringu pěstují, sklízí a  šetrně suší ve stínu dobře větraných sušáren ve venkovské oblasti kolem Arba Minch. V současné době projekt podporuje daleko širší komunitu a pozitivní dopady se dále zvyšují.

Zde v České republice vyrábíme moringové produkty, kterými Vám chceme moringu maximálně zpřístupnit jak pro konzumaci formou tablet, prášku či čajů, tak i k aplikaci na kůži formou mastí, balzámů na rty a olejů.

Tým mojeMORINGA při školení na zvýšení kapacit pěstitelek moringy
Tým mojeMORINGA při školení na zvýšení kapacit pěstitelek moringy

Naše hodnoty a vize

Je to jednoduché. Ctíme normální lidské hodnoty. Nejsme obchodníci s deštěm. Našim zázemím je akademická odbornost a zkušenosti z rozvojových projektů. Naši moringu pěstují v BIO režimu a tradičními metodami zpracovávají farmáři v přenádherné přírodě kolem Arba Minch v jižní Etiopii. Za nimi také sami pravidelně jezdíme, kontrolujeme, školíme a budujeme odpovídající zázemí pro jejich práci. Dbáme na zodpovědné zemědělství a přísně trváme na fair trade principech. To je smysl naší práce a na ten jsme hrdí.

Naše moringa pomáhá nejen vám ke zdraví a ke kráse, ale je férovým živobytím pro mnoho etiopských rodin.

Novinka jménem TIBIBIRI

Od září 2019 je v provozu značka TIBIBIRI, která patří stejně jako mojeMORINGA do společnosti Holistic Solutions s.r.o. Značka TIBIBIRI poskytuje nový marketingový nástroj pro efektivnější distribuci moringových i dalších exotických produktů na český a zahraniční trh. Prodej bude probíhat přes e-shop www.tibibiri.cz a přes velkoobchodní distributory (jste li distributor, napište nám). Těšíme se, že touto formou ještě více podpoříme jak producenty v Etiopii, tak konzumenty v Evropě. 

TIBIBIRI je značka výrobků z projektu mojeMORINGA
TIBIBIRI je značka výrobků z projektu mojeMORINGA