Šest tipů, jak se připravit na jaro

06.03.2023

Pokud patříte k těm, kteří by zimu nejraději celou prospali v naducaných peřinách a s prvním sluníčkem už netrpělivě vyhlížíte jaro, anebo se jen na jaro chcete připravit, navrhujeme nejen udělat jarní úklid doma, ale také připravit na jaro sebe a své tělo. S pár jednoduchými tipy, které jsme pro vás nachystali, toho můžete docílit poměrně rychle a hlavně efektivně. Pojďme se na to podívat.

1. Pijte dostatek vody

Takové to klišé. Stále však často pijeme vody méně, než naše tělo potřebuje, a i mírná dehydratace nám může způsobit bolesti hlavy, nesoustředěnost nebo celkovou únavu. A slazenými nápoji to nevykompenzujete – naopak do sebe dostáváte nadměrné množství cukrů, což vaše tělo nepotřebuje. Lidé, kteří pijí málo vody, se vystavují vyššímu riziku onemocnění ledvin, srdce, duševních funkcí a trávicího systému. Po zimě se začínáme přirozeně více hýbat a naše tělo spotřebovává více vody. Proto pro vás máme skvělý tip. Ideálním osvěžením na jaře, kdy sluníčko stačí tak akorát na odložení zimních bund, je moringový čaj s růží, kterým pití vody během dne doplníte. Dodá vám přesně tu energii, kterou vaše tělo a mysl potřebuje.

2. Zařaďte lehčí stravu

V průběhu zimy přirozeně konzumujeme hutnější a zemitější jídla. S blížícím se jarem je ten správný čas na změnu a odlehčení jídelníčku. Sezónní ovoce a zelenina na farmářských trzích vás navedou, které suroviny je skvělé aktuálně zařadit – příroda to má prostě vymyšlené. Důležité je mít vyvážený příjem potravin, které tělo potřebuje k normálnímu fungování. Jídlo můžete doplnit i o moringový prášek.

3. Hydratujte pokožku

Péče o pleť je důležitá po celý rok, ale měla by být slaďována s aktuálním ročním obdobím. Po několika měsících vystavení pokožky střídavému horkému a suchému vnitřnímu vzduchu a drsnému, studenému vzduchu venku, je naše pokožka definitivně připravena na změnu sezónní péče o pleť. Moringový olej vám dodá sílu pro přirozenou obnovu pleti, zlepšuje její celkový vzhled a zklidňuje záněty. Nejlepší je, že z používání oleje z moringy mohou těžit všechny typy pleti – je totiž vhodný pro všechny. Na akutní záněty a prasklinky na kůži vyzkoušejte moringovou mast a po koupeli se rozmazlete voňavým moringovým šlehaným tělovým máslem.

4. Sportujte venku

Díky pěknému počasí a prodlužujícímu se světlu přes den máme více příležitostí trávit kvalitní čas na vzduchu. Můžete se jen tak procházet, běhat nebo dokonce cvičit v nejbližším parku či na workoutovém hřišti. Venku tak budete nejen trávit více času, ale nadýcháte se čerstvého vzduchu, čímž přirozeně posilujete svou imunitu. Pravidelný relax (ano, pro někoho je i cvičení relax 😊 ) v kombinaci se zdravou stravou je nejlepším dárkem pro vaše tělo. Pokud jste se do toho ještě nepustili, teď je ten správný čas začít.

5. Přidejte vitamíny

Vitamíny jsou pro správné fungování organismu velmi důležité a jedním z nejjednodušších způsobů, jak získat dostatek vitamínů, je pestrá a zdravá strava. O tom, proč je důležitý vitamín B1 jsme psali nedávno v tomto článku. Ale pokud chcete tělu dodat i další vitamíny, jako jsou A, B2 či E, naše moringové tablety jsou ideálním řešením. Jaké vitamíny a minerály moringa obsahuje si můžete podrobněji přečíst zde.

6. Sbírejte vitamín D ze slunce

Vitamín D hraje důležitou roli ve správném fungování imunitního systému. Přestože existují potraviny, které tento vitamín obsahují (např. rybí tuk, tuňák, losos, játra, vejce, máslo, jogurt, sýr), jejich konzumací bohužel nezískáváme dostatečné množství vitamínu D. Nejúčinnější a nejpřirozenější způsob, jak vitamín D získat, je vystavovat se slunečnímu záření. Samozřejmě s mírou a neměli bychom zapomínat na krém s ochranným faktorem – i jarní sluníčko dokáže potrápit a nepěkně spálit.