Jak používat a konzumovat moringu

09.05.2023

Už víte, proč je moringa královna mezi superpotravinami, kolik vitamínů, minerálů a dalších prospěšných látek v sobě ukrývá, jak vám může moringa pomoci s nejrůznějšími zdravotními obtížemi a i to, kde naše ultrakvalitní a 100% přírodní moringové produkty můžete koupit. Často se nás ale ptáte, jak vlastně moringu používat, zda ji konzumovat samotnou nebo přidávat do jídel, jak často ji jíst, nebo zda náš pleťový olej můžete používat na celé tělo a vlasy. Tak přesně o tom bude tento článek!

Přijde vám nuda míchat si skvělý zelený moringový prášek s vodou? Souhlasíme, to je nuda. Přinášíme vám 5 tipů na to, jak jednoduše používat moringový prášek, a snadněji tak zařadit moringu do každodenního jídelníčku:

  1. Posypej: moringový prášek můžete sypat v podstatě na jakékoliv jídlo. Na saláty, na pomazánky, na grilovanou zeleninu, těstoviny, risotto... fantazii se meze nekladou! Třeba my jsme si moringou posypali skvělou etiopskou čočku nebo třeba směs do pečených paprik!

  2. Peč: moringový prášek je skvělý na pečení! Ať už přidáte trošku do bábovek, brownies, koláčů, nebo třeba muffinů a cupcaků jako my, úspěch bude zaručen! Už jste vyzkoušeli jednoduchý a skvělý moringový cheesecake?

  3. Míchej: jednoduchost sama. Moringový prášek můžete vmíchat do snídaňových kaší, do těsta na palačinky nebo s ním vytvořit skvělý dip k jídlům. Také ho můžete bez obav přimíchat do omáček anebo ohromit návštěvou moringovým máslem!

  4. Šejkruj: moringový prášek stačí přidat do džusů, kokosové vody nebo třeba salátových dresinků, protřepat a... už jen podávat.

  5. Mixuj: máte rádi smoothies? Pak není nic jednoduššího, než si k vámi preferovanému ovoci a/nebo zelenině přidat i trošku moringového prášku.

Kdybyste ale přece jen chtěli moringový prášek konzumovat pouze s vodou, určitě můžete. Nebo vyzkoušejte naše moringové latté!

Pokud už vás omrzel moringový prášek anebo chcete vyzkoušet i jinou formu konzumace moringy, máme pro vás hned dvě alternativy. Tou první je báječný a lahodný sypaný čaj s moringou a spoustou bylinek a druhou jsou 100% přírodní moringové tablety. Ty naše pod značkou TIBIBIRI jsou jako jediné na trhu bez jakýchkoliv přídavných látek a pojiv. Konzumujete tak čistou moringu stlačenou do tablety. Dávkování moringových tablet je jednoduché - 3 až 6 tablet 3x denně a zapít vodou.

A jak je to s naším ultrakvalitním za studena lisovaným 100% přírodním moringovým olejem? Jedná se o olej prvotřídní kvality bez konzervantů, nadupaný antioxidanty, vitamíny a minerály, který má výrazné anti-aging účinky. Vyhlazuje vrásky a jizvičky, zesvětluje pigmentové skvrny a sjednocuje barevný tón pleti.  Stačí pravidelně nanést pár kapek na vyčištěnou pleť a jemně vmasírovat. Moringový olej také posiluje vlasy vlasy a pečuje o pokožku hlavy, vyzkoušejte to!

A pokud vás zajímá, jak moringový olej vzniká, přečtěte si o tom více v tomto článku.

A jako bonus pro vás máme vzácný esenciální olej Palo santo ředěný naším moringovým olejem kvůli snížení intenzivní vůně. Esencialní olej ze vzácného ekvádorského dřeva Palo santo ve spojení s prvotřídním moringovým olejem z Etiopie má příjemnou a uklidňující vůni, navozuje pohodu a má harmonizující účinky. Éterický olej Palo santo je získáván parní destilací bez chemických přísad. Pro výrobu oleje nejsou káceny živé stromy, ale zpracovávají se výhradně ty, které odumřou. Až poté, co leží delší dobu na místě, získávají silice stromů svůj typický charakter a vůni. Místní obyvatelé pak tyto spadlé stromy v lesích vyhledávají a až následně se z nich získává éterický olej.

Pokud byste chtěli neředěnou variantu, máme i čistý esenciální olej Palo santo.